Bendrovė „LTG Link“, atsakinga už keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje, prieš artėjantį vasaros kelionių sezoną dalijasi atmintine keleiviams. Joje – svarbiausi patarimai, kurie padės prisitaikyti prie naujos kelionių realybės iš išvengti netikėtumų.
„Balandžio mėnesį, atlaisvinus judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, keleivių srautas ėmė nuosaikiai didėti. Šiuo metu per savaitę traukiniais keliauja 60–70 tūkstančių žmonių. Prognozuojame, kad šis skaičius dar paaugs, artėjant vasarai. Visgi šalyje tebegalioja karantinas: turime saugoti save ir kitus, tenka pakoreguoti turimus kelionių įpročius. Siekiame padėti keliauti ne tik saugiai, bet ir patogiai, be streso – todėl parengėme trumpą atmintinę, kuri leis sklandžiai susiplanuoti išvykas“, – pasakoja „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.
Pasak L. Baužio, bendrovė šiuo metu yra grąžinusi 75 proc. iki pandemijos buvusių vietinio susisiekimo reisų. Visgi veikti tokiomis pat apimtimis, kaip iki pandemijos, dar nėra įmanoma: siekiant saugumo, išlaikomi atstumai, užpildoma iki pusės traukinio. Ši nuostata, tikėtina, nesikeis iki pat karantino pabaigos. Todėl keleiviams rekomenduojama atsiminti kelis patarimus:
1. Bilietų įsigijimas iš anksto
Tai – svarbiausias žingsnis, norint pradėti kelionę tada, kada suplanuota. Siekiant užtikrinti atstumų išlaikymą, saugumą, stebimas traukinio užimtumas – prekyba bilietais į konkretų reisą gali būti stabdoma fiksuojant, kad traukinio užimtumas artėja prie leistinos saugios ribos. Į tokį traukinį nebus įleidžiami ir tie keleiviai, kurie bilietus planavo įsigyti jau traukinyje, kelionei prasidėjus.
Bilietus iš anksto patogiausia įsigyti internetinėje svetainėje traukiniobilietas.lt. Čia taip pat galima pasitikrinti, ar į konkretų reisą dar vyksta bilietų pardavimai, ar liko laisvų vietų.
2. Piko metas
Tam tikri kelionės laikai populiaresni tarp keliautojų. Šiokiadieniais – tai rytiniai reisai į darbus ir vakariniai – grįžtant iš jų. Savaitgaliais daugiau keliautojų sulaukia pietiniai reisai ir patys vėlyviausi vakariniai, kuriais keliautojai grįžta iš išvykų. Jeigu jūsų kelionės tikslas nėra susietas su konkrečiu laiku, rekomenduojama rinktis tarpinius laikus. Pavyzdžiui, darbo dienomis iš Vilniaus į Kauną 11:30 išvykstančiu traukiniu keleivių bus mažiau nei rytiniuose reisuose 6:05 ar 7:08.
3. Kelionės į pajūrį
Tai – kone atskira kategorija. Kelionių į Klaipėdą paklausa vasaros metu stipriai išauga, ypač savaitgaliais – bilietų įprastai nelikdavo kelios dienos iki išvykos. Šią vasarą, traukinyje parduodant tik pusė vietų, tikėtina, bilietai ištirps dar greičiau. Tad ramiausia bus jais pasirūpinus apie savaitė iki kelionės.
Keleivių dėmesys atkreipiamas į tai, kad tarp Vilniaus ir Klaipėdos kursuoja dviejų tipų traukiniai – skiriasi ir jų bilieto kaina. Pagal ją galima įsivertinti, kuris traukinys važiuos kuriuo laiku, ir pasirinkti asmeniškai priimtiniausią variantą. Daugiau komforto, papildomų paslaugų, kaip „Wi-Fi“, suteikiama traukinyje, kurio bilieto kaina didesnė. Pasitikrinti tai patogiausia internetinėje svetainėje traukiniobilietas.lt
4. Prevencinės priemonės
Tiek stotyse, tiek traukiniuose galioja sustiprintos saugumo priemonės. Traukiniai kasdien nuodugniai dezinfekuojami, kolegos, dirbantys juose, dėvi asmens apsaugos priemones. Dėvėti kaukes privalo ir keleiviai – ilgesnei kelionei rekomenduojama pasiimti kelias vienkartines medicinines kaukes ir reguliariai jas keisti. Traukiniuose prie kiekvienų durų įrengti dezinfekcinio skysčio, skirto rankoms, dozatoriai – keleiviams primenama reguliariai dezinfekuoti rankas, ypač prieš keičiantis kaukę.
Traukiniuose šiuo metu nevykdoma prekyba maisto produktais ar gėrimais. Galima turėti savo gėrimą (vandens, kavos ir pan.), reguliariai atsigerti, tačiau nusiimti kaukę leidžiama tik trumpam: keleiviams draugiškai primenama, kad kavos puodelis šalia nėra priežastis būti be kaukės visą kelionę. Viruso juk taip pergudrauti nepavyks. O laikantis šio ir aukščiau aprašytų patarimų jo pavojai bus mažesni.
Saugių ir patogių vasariškų kelionių!
Susisiekimo ministerijos nuotrauka