Aplinkos ministerija ir šiemet skirs kompensacines išmokas gyventojams, sunaikinusiems savo taršų automobilį ir įsigijusiems metinį viešojo transporto bilietą arba mažataršę judumo priemonę, elektrinį ar įprastą dviratį arba elektrinį paspirtuką.
Šiam tikslui iš Klimato kaitos programos numatyta 6 mln. eurų.
Numatyta maksimali 1000 eurų išmoka vienam pareiškėjui už: viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius, E-piniginės papildymą viešojo transporto paslaugų išlaidoms kompensuoti, dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas
500 eurų kompensacija bus mokama už elektrinį dviratį, elektrinį triratį ar elektrinį keturatį, 300 eurų – už įprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką. Subsidija gali būti skiriama ne daugiau kaip už dvi šias judumo priemones.
Norintieji gauti kompensacines išmokas turi būti sunaikinę savo M1 klasės taršų automobilį ir išregistravę jį iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registro.
Kompensacijos bus skiriamos pagal nustatytą tvarką. Tvarkos aprašo projektas yra pateiktas viešai svarstyti. Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki gegužės 17 d.
Kvietimą teikti prašymus išmokoms skelbs Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Paraiškas bus galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS.
Šios kompensacijos – viena iš Klimato kaitos programos priemonių išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui mažinti. Šiemet iš šios programos 161,6 mln. eurų sąmatos net 57 mln. eurų numatyta gyventojų ir įmonių tvaraus transporto ir judumo būdams subsidijuoti.
Aplinkos ministerijos nuotrauka