Kultūros paso programose, edukaciniuose renginiuose per 2022 metus dalyvavo 1371 mokinys iš 10 užsienyje veikiančių lietuviškų formaliojo ugdymo mokyklų. Mokiniai iš Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Belgijos, Ispanijos, Liuksemburgo, Nyderlandų iš kultūros paso gausios pasiūlos šiemet pasirinko 148 paslaugas.
„Užsienyje veikiančiai lietuviškai mokyklai kultūros paso renginių nauda neįkainojama. Galimybė rinktis renginius leidžia pritaikyti juos prie savito mokyklos ugdymo proceso, mokiniams suteikia išsamesnių žinių apie Lietuvą, istorines asmenybes, žymius menininkus, vaikai lavina lietuvių kalbą, praplečia žodyną, daug ko išmoksta, susiranda naujų draugų“, - sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Kultūros paso renginiai suteikė galimybę vaikams pamatyti lietuviškus spektaklius, dalyvauti lietuviškose edukacijose, kurios praturtino pamokas. Mokiniai dalyvavo įvairiose edukacinėse pamokose ir paskaitose. Jiems buvo surengti knygų pristatymai, edukacinių dirbtuvių užsiėmimai, lietuviškų filmų peržiūros, buvo galimybė stebėti ir spektaklius. Pvz., Vilniaus lėlių teatras „Lėlė“ internetu rodė spektaklį jaunimui „Doriano Grėjaus portretas“ ir „Voro vestuvės“. Taip pat buvo surengtos nuotolinės istorijos pamokos apie pareigybes Lietuvos didžiojoje kunigaikštystėje, gotikinio stiliaus bruožus, Vytauto Didžiojo valdymo laikus, holokaustą ir kt. Vaikams buvo surengtos ekskursijos po Šiaulių V. Kavaliauskienės katinų muziejų, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, Vilniaus senamiestį, Vinetu kaimą Klaipėdos rajone ir kt.
Užsienio lietuviškų mokyklų, taip pat lietuvių kalbos besimokantys Europos mokyklose mokiniai kultūros paso programomis gali naudotis nuo 2022 metų vasario. Pasikeitimą, išplėtusį kultūros paso paslaugų gavėjų skaičių, metų pradžioje pasirašė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir kultūros ministras Simonas Kairys.
Šiemet Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šioms mokykloms, kad jos galėtų pasinaudoti kultūros paso paslaugomis, skyrė 19 tūkst. eurų.
ŠMM nuotrauka