Miegas yra svarbus kiekvienam žmogui. Miegodami ne tik pailsime, bet ir padedame kūnui atsistatyti bei susigrąžinti prarastas jėgas. Tačiau vien miegas neužtikrina geros savijautos. Norėdami tinkamai pailsėti, turime išsimiegoti kokybiškai, o miego kokybę nulemia daugybė skirtingų aspektų.
Miegui įtaką daro rutina ir įpročiai, miegamasis ir netgi antklodė, kurią naudojate. Nedaugelis žino, jog audinys ir medžiaga, iš kurios yra pagaminta antklodė, gali padėti išvengti alergijų, leisti odai kvėpuoti miego metu ir netgi atpalaiduoti kūną. Tačiau netinkama antklodė gali sukelti odos sudirgimų, alergines reakcijas ir pabloginti miego kokybę. Tad kokių privalumų turi natūralios, kokybiškos antklodės ir kaip išsirinkti tinkamą?
Kaip išsirinkti kokybišką antklodę?
Kokybiškos antklodės (liaudiškai dar vadinamos kaldromis) turi daug privalumų, vienas jų – universalumas. Tačiau norintiems geriau susipažinti su antklodžių privalumais, siūlome kelis patarimus, padėsiančius išsirinkti jums tinkamiausią.
Antklodės žiemai ir vasarai
Natūralios aukštos kokybės antklodės gali būti naudojamos visais metų laikais. Vilnonės antklodės, natūralių pūkų, šilkinės, lino, Tencel ir bambuko pluošto antklodės palaikys tinkamą kūno temperatūrą tiek žiemą, tiek vasarą. Todėl renkantis antklodę pagal metų laikus, geriau atkreipti dėmesį į jos storį. Plona natūralaus pluošto kaldra puikiai vėsins vasarą, o storesnė antklodė sušildys žiemą.
Pūkinės kaldros
Kuomet pagalvojate apie pūkinę antklodę, turbūt nemanote, jog ja apsikloti galima tiek žiemą, tiek vasarą. Žąsų ir ančių pūkų bei plunksnų antklodės yra itin lengvos, jos praleidžia drėgmę ir leidžia odai kvėpuoti. Taip pat manoma, jog pūkinės antklodės sukelia alergijas, bet dažniausiai alergijos pasireiškia miegant sintetiniuose pataluose, nes juose yra geresnės sąlygos dulkių erkutėms ir pelėsiams plisti. Pūkinės kaldros nekaupia drėgmės ir dulkių, bet lengvai apkloja kūną ir užtikrina optimalią temperatūrą visais metų laikais.
Antistresinės ir antialerginės antklodės
Alergijas dažnai sukelia jau minėtosios dulkių erkutės, taip pat odos ir kvėpavimo takų sudirginimą gali sukelti patalynėje esantys pelėsiai. Pelėsis auga, kuomet nekokybiškame sintetiniame pluošte kaupiasi drėgmė ir negyvos odos ląstelės. Todėl vien pakeisdami įprastas antklodes į natūralių audinių ir kokybiškas kaldras, galite sušvelninti alergiją.
Alergiškiems ir jautrią odą turintiems žmonėms taip pat yra rekomenduojamos specialiai pritaikytos antklodės su sidabro siūlais. Sidabro jonai veikia antibakteriškai ir neleidžia kauptis alergiją sukeliantiems organizmams. Antistresinės antklodės su anglies pluoštu taip pat apsaugo nuo alergijų ir padeda geriau išsimiegoti. Anglies pluoštas teigiamai veikia miegą ir taip leidžia kūnui atsipalaiduoti.
Kokybė dažnai eina koja kojon su natūralumu ir tvariais audiniais. Kokybiškos, iš natūralių audinių pagamintos antklodės ne tik leis geriau išsimiegoti, bet ir suteiks sveikatos privalumų.
Natūralių audinių antklodės ir jų privalumai
Antklodės pagamintos iš sintetinių medžiagų, netvariu būdu dažnai yra balinamos ir dažomos kenksmingais dažais ir chemikalais, kurie gali pabloginti odos būklę bei sukelti kitų sveikatos sutrikimų. Todėl vis daugiau žmonių atsigręžia į natūralias medžiagas ir audinius. Gaminiai, pagaminti iš natūralių medžiagų, ne tik yra tvaresni, bet ir daug draugiškesni odai ir kūnui.
Leidžia kūnui kvėpuoti
Natūralios medžiagos kaip ekologiška medvilnė, vilna, šilkas, linas, bambuko pluoštas leidžia odai kvėpuoti ir geriau sugeria drėgmę nei sintetiniai nekokybiški audiniai. Kuomet oda gali kvėpuoti ir valytis miego metu, ji tampa sveikesnė, sumažėja epidermio sudirgimai ir išsausėjimai. Kokybiškos antklodės sumažina odos sudirgimus ir alergijas bei gali tapti puikia priemone išvengti bėrimų ir kitų prakaito ir drėgmės sukeliamų negalavimų.
Stabdo dulkių erkučių dauginimąsi
Dulkių erkutės, tai plika akimi nematomi organizmai, gyvenantys pataluose, balduose, kilimuose ir kitose namų vietose. Šie maži vabaliukai klesti šiltoje, drėgnoje aplinkoje, kur jie gali maitintis negyvomis odos ląstelėmis. Kadangi natūrali antklodė leidžia odai kvėpuoti ir praleidžia drėgmę, joje mažiau kaupiasi nepageidaujami organizmai. Tarkime, vilnonės antklodės mažiau kaupia dulkes, be to vilna turi antibakterinių savybių, todėl sumažėja alergijų tikimybė.
Reguliuoja kūno temperatūrą
Nenuostabu, jog daugelis lietuvių namuose turi bent kelias antklodes skirtingiems metų laikams. Tačiau natūralios kokybiškos antklodės gali tarnauti visus metus, nepriklausomai nuo temperatūros. Pavyzdžiui, vilna yra itin vertinama dėl temperatūros valdymo savybių. Vilnonis audinys žiemą sulaiko šilumą, o vasarą – vėsą bei efektyviai sugeria kūno drėgmę, tad neatsikelsite išpilti prakaito vien dėl to, kad pakilo kambario temperatūra.
Žąsų ir ančių plunksnų antklodės taip pat yra vertinamos dėl galimybės reguliuoti ir palaikyti tinkamą kūno temperatūrą. Tinkama temperatūra yra itin svarbi kokybiškam poilsiui, todėl geriausia kambario temperatūra miegui yra 18-22 ºC. Miegant po nekokybiška antklode, temperatūra po ja pakyla ir trukdo tinkamai išsimiegoti.
Nepažeidžia plaukų ir odos
Švelnūs audiniai kaip šilkas ar Tencel pluoštas yra vertinami dėl malonaus ir odai itin švelnaus prisilietimo. Tačiau šilkinė antklodė ne tik priglus it plunksna prie odos, bet ir padės užtikrinti odos ir plaukų sveikatą. Šilkas ir panašūs natūralūs, aukštos kokybės audiniai yra švelnūs, todėl verčiantis miego metu plaukai ir oda nėra pažeidžiami.
Kokybiškos antklodės jūsų poreikiams
Miegas yra svarbi sveikatos ir geros savijautos dalis. Miegodami praleidžiame didelę paros dalį, todėl svarbu pasirūpinti ramiu poilsiu. Kokybiškos antklodės gali pagerinti jūsų miego kokybę ir padėti atsikratyti alergijų bei odos sudirgimų. „Cupolus“ siūlo platų kokybiškų antklodžių asortimentą, pritaikytą prie jūsų poreikių. Pasinerkite į prabangų komfortą su natūralių medžiagų, pūkinėmis, vilnonėmis ir antistresinėmis antklodėmis.