Klausimai, kuriuos būtina užduoti renkantis naują telefoną

 

„Business Insider“ statistika rodo, kad žmonės savo išmanųjį telefoną keičia į naują beveik kas dvejus metus. Visgi šiandien, norint išsirinkti naują išmanųjį pagalbininką, tą padaryti nėra lengva. Gamintojų siūloma telefonų gama itin plati, o kiekvienas modelis įprastai pasižymi individualiomis išskirtinėmis savybėmis. Dėl šios priežasties technologijų ekspertai, renkantis telefoną, rekomenduoja dėmesį atkreipti ne tik į pačių įrenginių charakteristikas. Tam, kad  nepasimestumėte pasiūlos gausoje, gali padėti keli paprasti klausimai, kuriuos įžengęs į saloną sau turėtų užduoti kiekvienas pirkėjas, rašoma pranešime spaudai.

Funkcijos, už kurias mokėsite daugiausiai

„Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas pastebi, kad renkantis naują išmanųjį telefoną svarbu gerai žinoti, kokios įrenginio funkcijos jums yra pačios svarbiausios. Galbūt norite, kad išmanusis įrenginys atstotų fotoaparatą, tiktų žaidimams, filmų peržiūrai, el. leidinių skaitymui, automobilio navigacijai ar darbui? Atsakius į šiuos klausimus tampa aišku, kokių konkrečių specifikacijų ieškoti išmaniajame telefone.

„Priklausomai nuo kasdienės veiklos, klientai papildomą dėmesį skiria įvairioms telefonų ypatybėms. Pavyzdžiui, daug laiko praleidžiantys vairuodami ar mėgstantys aktyviau naudotis socialiniais tinklais atkreipia dėmesį į ekrano dydį bei ryškumą. Daug ir kasdien dirbantys telefonu žmonės daugiausia dėmesio kreipia ir į telefono spartą, didelę atmintį ar gamintojo įdiegtus sprendimus produktyvumui, pavyzdžiui, galimybę naudotis dviem langais vienu metu,“ – teigia K. Špiliauskas.

Specialisto teigimu, iš specifinių funkcijų, kurių pirkėjai ieško savo telefonuose, galima išskirti dvi svarbiausias bene kiekvienam išmaniojo telefono savininkui.

„Tenka pastebėti, kad naują telefoną įsigyti ketinantys pirkėjai dažnai didelį dėmesį skiria telefono kamerai ir baterijai. Ir nors abu šie klausimai yra tikrai aktualūs, pirmiausiai patariame nuspręsti, kokią pinigų sumą planuojama išleisti naujajam telefonui, o tuomet dairytis, kokie pasiūlymai yra būtent toje kainų kategorijoje“, – pabrėžė jis.

Anot K. Špiliausko, žinant kainas, žymiai lengviau tarpusavyje lyginti panašiai kainuojančių telefonų funkcijas ir nuspręsti, kurios iš jų yra svarbiausios bei reikalingiausios.

Baterija: ar būsite nuo jos priklausomi?

Daugelis šiandien be telefono neįsivaizduoja savo darbo ar laisvalaikio, o įrenginio baterijai išsikrovus gali sugriūti visi dienos planai. Kadangi dažnas telefono krovimas apriboja žmogaus laisvę, išsigelbėjimu gali tapti talpi baterija.

Kaip pastebi „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei, renkantis naują telefoną, pirmiausia reikėtų pasidomėti, kiek dažnai teks įkrauti įrenginį, o tai lemia baterijos talpa. Ji matuojama miliampervalandėmis (mAh) ir kuo jų daugiau, tuo daugiau energijos telpa baterijoje.

„Įprastai telefonai turi 3000–3500 mAh talpos bateriją, bet šiandieniniams žmonių poreikiams tai jau yra per mažai. Todėl dairantis naujo telefono vertėtų ieškoti tokių įrenginių, kurių baterijos talpa siekia 4000 mAh ar dar daugia“, – kalba Yanfei.

Kompanijos atstovas taip pat ragina atkreipti dėmesį į tuos modelius, kurie palaiko sparčiojo įkrovimo funkciją. Tai leidžia taupyti laiką ir aprūpinti įrenginį dideliu energijos kiekiu vos per keliolika ar keliasdešimt minučių.

Išskirtinės kameros galimybės

Mėgstantiems fiksuoti visas savo gyvenimo akimirkas, būtiniausiu atributu neabejotinai tampa telefono kamera. Anksčiau pagrindinis mums žinomas kameros kriterijus buvo megapikselių skaičius. Visgi didieji telefonų gamintojai jau anksčiau suprato, kad geros nuotraukos kokybę lemia ne tik raiška, bet ir jutiklių jautrumas šviesai bei diafragma.

Todėl Yanfei siūlo atkreipti dėmesį į telefonus, pasižyminčius didesniais jutikliais ir mažesnėmis diafragmomis, kadangi tai garantuoja ryškesnes ir detalesnes nuotraukas.

Be to, šiuolaikinių išmaniųjų kameros šiandien gali pasiūlyti pagalbą išgaunant profesionalias nuotraukas net ir mažiau patyrusiems fotografams. Tam talkina dirbtinis intelektas, kuris geba automatiškai parinkti pačius optimaliausius parametrus nuotraukoms net ir esant prastam apšvietimui.

„Pasidomėkite, kaip telefonas fotografuoja tamsoje ar esant prastam apšvietimui. Jei nesate patyręs fotografas, be papildomų žinių kokybiškai fotografuoti būtų pernelyg sunku. Todėl viską galima atiduoti į dirbtinio intelekto rankas, kurio galimybės šiandien yra itin plačios“, – pasakoja Yanfei.

Negana to, ištobulintos kameros šiandien jau siūlo tai, ką galima rasti tik profesionalioje fotografavimo įrangoje, pavyzdžiui, itin plataus kampo objektyvus ar objektų fiksavimą vos kelių centimetrų atstumu.

Ne tik vaizdas, bet ir galingumas

Renkantis naują telefoną į akis neabejotinai krenta ekrano dydis. Mėgstantiems žaisti žaidimus, žiūrėti „YouTube“ ar filmus, derėtų koncentruotis į telefonus, turinčius didesnio skersmens ekranus.

Jei poreikio dideliam vaizdui ekrane nėra, ekspertai siūlo rinktis optimalų variantą, svyruojantį tarp 6–6,5 colio. To pakaks naršymui internete, nuotraukų peržiūrai ar retkarčiais peržiūrint vaizdo klipus.

Visgi, kad įrenginys veiktų optimaliai, nepakanka vien tik ekrano ar kameros galimybių. Visus šiuos ir kitus komponentus palaiko telefono procesorius. Lyginant su senesnės kartos telefonais, šiandieniniai modeliai patiria kelis kartus didesnes apkrovas, todėl privalo pasižymėti dideliais pajėgumais.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode