Moteris, įtariama rudenį Vilniuje Neries upėje nuskandinusi savo vaikus, negalėjo suvokti savo veiksmų, jai būtinas gydymas, sako ekspertai.
„Nustatyta liga, ekspertai mano, kad jai būtina taikyti priverčiamąsias medicinos poveikio priemones. Ji nusikaltimo padarymo metu negalėjo suprasti savo veiksmų ir jų valdyti“, – BNS ketvirtadienį sakė bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Gintas Vaičiūnas.
Moteris toliau gydoma Rokiškio psichiatrijos ligoninėje sustiprinto stebėjimo sąlygomis, tokį režimą ekspertai rekomenduoja taikyti įtariamajai ir toliau.
Pasak prokuroro, toliau procesas vyks dėl medicininių poveikio priemonių taikymo.
„Buvo procesas atliekamas bendra tvarka, kai gavom ekspertizės aktą, procesą atliekame dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo. Byla bus perduota teismui dėl medicinos priemonių taikymo. Teismas aiškinsis, ar buvo padaryta nusikalstama veika, ar būtent ji padarė. Jeigu bus pripažinta, kad ji padarė nusikalstamą veiką, bus ne bausmė skiriama, o taikoma medicinos priemonė, kurią ekspertizės akte nurodė ekspertai. Tikriausiai ji ir toliau bus gydoma Rokiškio psichiatrijos ligoninėje“, – sakė prokuroras.
Skyrus gydymą, teismas paprastai kas pusę metų peržiūri medikų pateiktą informaciją ir vertina, ar žmogui toliau reikalingas priverstinis gydymas ir kokiomis sąlygos jis turi vykti.
Ekspertams buvo pavesta atsakyti į klausimus, ar moteris serga psichikos liga, ar gali suvokti savo veiksmus bei juos valdyti.
Moteris yra įtariama savo vaikų nužudymu po to, kai rugsėjo pradžioje Vilniuje, Verkių gatvėje, Neries upėje pastebėta neadekvačiai besielgianti moteris ir vandenyje skęstanti dar trejų metų neturinti mergytė, ji mirė gaivinama medikų.
Taip pat vandenyje rasta kita nuskendusi dar metukų nesulaukusi mergaitė.
Tuomet skelbta, jog 36-erių įtariamoji norėjo nusižudyti upėje ir skandino savo vaikus.
Po šios tragedijos, medikai, politikai, visuomenininkai ėmė diskutuoti apie pagalbą pagimdžiusioms mamoms, o Sveikatos apsaugos ministerija inicijavo pagalbos nėščiosioms ir pagimdžiusioms moterims stiprinimo priemones.
------------
PSICHOLOGINĖ PAGALBA
Vilties linija: pagalba suaugusiems: 116 123
Pagalbos moterims linija: 8 800 66366
Vyrų linija: 8 670 00027
Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“: 8 604 11119
Mobilioji psichologinių krizių įveikimo komanda: 8 616 22252
Jaunimo linija: emocinė parama jaunimui: 8 800 28888
Vaikų linija: emocinė parama teikiama vaikams, paaugliams: 116 111
Vaikų ir paauglių krizių intervencijos skyrius: (8-5) 275 75 64
Linija „Doverija“: rusų kalba paaugliams ir jaunimui: 8 800 77277
artimiems.lt: pagalba nusižudžiusiųjų artimiesiems:
tuesi.lt: interneto svetainė skirta savižudybės krizę išgyvenančiam žmogui
BNS nuotr.
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.